Podsumowanie Mistrzostw Europy

Czas na podsumowanie.

Nasz klub na Mistrzostwach Europy reprezentowała Sylwia Celińska i Paweł Fidut. Dla Sylwii był to debiut w kategorii seniorek, wcześniej miała już przyjemność reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy i świata w kategorii juniorek. Sylwia startowała indywidualnie w konkurencji walk do 50 kg. Niestety tym razem nie udało się zdobyć medalu, ale zawodniczka wraca z ogromnym bagażem nowych doświadczeń i za chwilę czeka ją kolejny sprawdzian na Mistrzostwach Polski. Dla Pawła trzeba powiedzieć, że był to świetny debiut. Wraca z zawodów jako podwójny Wicemistrz Europy Taekwon-Do. Pierwszy srebrny medal zdobył w konkurencji drużynowych technikach specjalnych, a drugi srebrny medal w drużynowych walkach seniorów. Indywidualnie w konkurencji walk do 85 kg tym razem musiał uznać wyższość swojego przeciwnika.

W klasyfikacji generalnej Juniorów i Seniorów, Reprezentacja naszego kraju zakończyła rywalizację na 3 miejscu zdobywając 7 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych medali. Na 2 miejscu uplasowała się Norwegia zdobywając 8 złotych, 4 srebrne i 16 brązowych medali. Na najwyższym stopniu 1 miejsce zajmuje Rumunia, która wywalczyła 13 złotych, 7 srebrnych i 16 brązowych medali.

Tytuł Mistrzyń Europy zdobyła drużyna seniorek w walkach i testach siły, tym samym została najlepszą drużyną wśród seniorek. Srebrne medale wywalczyli seniorzy w walkach drużynowych oraz drużyny juniorek i juniorów w testach siły.

Wszystkim zawodnikom, trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.